Conceptual hand writing showing Copyright. Business photo showca

3 najlepsze serwisy muzyczne z licencją Royalty Free

Szukasz darmowych beatów do swojego projektu? A może po prostu nie wiesz jak je zrobić, ale potrafisz nieźle nawijać? Inspiracje do beatów, jak i gotowe znajdziesz w dalszej części tekstu. W dzisiejszej części chciałbym skupić się na trzech, moim zdaniem najlepszych i najchętniej wybieranych.

Czym jest muzyka Royalty Free?

Conceptual hand writing showing Copyright. Business photo showca

W skrócie jest to jeden z modeli licencji, który jest wolny od ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Istnieje również możliwość użycia go w dowolny sposób. Tego rodzaju licencje jeżeli umożliwiają, są wykorzystywane w przypadku projektów komercyjnych. W większości są to zdjęcia i muzyka. Istnieje wiele tzw. banków dźwięku, oraz zdjęć. Zazwyczaj udostępniane są one w małych rozdzielczościach, natomiast za te z wyższą już trzeba będzie zapłacić. W tego rodzaju umowie osoba, która z niej korzysta nie korzysta z praw majątkowych, ponieważ właściciel może sprzedawać ją wielokrotnie kolejnym osobom, takich praw nie posiada osoba, która tylko z niej korzysta. Na podobnej zasadzie opiera się licencja copyleft, dodatkowo umożliwia ona swobodną redystrybucję zarobkową – niektóre licencje typu royalty free tego zabraniają.

Zbiór serwisów z dostępną licencją Royalty Free:
    1. ROYALTY FREE TRAP BEATSfreebeatslogo – Jest to portal, który udostępnia bazę darmowych, popularnych beatów dla gatunków takie jak: New Beats, Rap, R&B, Hip-Hop, Club, oraz Trap. Pliki są udostępnione w jakości 320 kb, oraz High Quality. Pliki są w formacie WAV. Na stronie znajdziemy beaty do popularnych utworów takich jak: Get Faded, Back Talk, Hang Up, Drama Setter czy Full Clip. Jedynym minusem tego serwisu jest baza, która posiada tylko znane utwory, ponieważ takie rozwiązanie nadaje się głównie pod tworzenie coverów.
    2. SOUNDCLOUD – Ciężko nie wspomnieć o darmowej platformie z muzyką na której znajduje się zdecydowanie najwięcej beatów z tego typu licencją. Jak je znaleźć? To proste! Wystarczy wpisać w wyszukiwarce royalty free beats i naszym oczom ukażę się masa beatów! Nic tylko korzystać, ponieważ lista utworów wydaje się nie mieć końca.
    3. SILVERMAN SOUND STUDIOS – Jest to serwis, który zawiera wiele gatunków muzycznych, m.in. pop, rock, trap, dark, country, jazz, trap, rap i wiele innych. Serwis posiada naprawdę imponującą bibliotekę. Najlepszym rozwiązaniem jest fakt, że każdy z utworów zawiera dodatkowo opis, oraz wskazówki w jaki sposób możemy je wykorzystać. Niestety serwis wymaga akredytacje na podstawie licencji Creative Commons CCBY.
Conceptual hand writing showing Copyright. Business photo showca
3 najlepsze serwisy muzyczne z licencją Royalty Free

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *