Co wpływa na kreatywność?

Kreatywność to pojęcie najczęściej kojarzone z artystami. Oczywiście błędnie. Można bowiem stosować ją w wielu dziedzinach życia, niekoniecznie tych związanych z tworzeniem jakichś dzieł sztuki. Kreatywność to przecież innowacyjne pomysły, które mogą pomóc nam na każdym etapie życia. Sposobów pracy nad własną kreatywnością jest wiele.

Jednym z najpopularniejszych jest bieganie. Podczas niego nasz umysł oczyszcza się i relaksuje. Przestajemy myśleć o problemach codzienności, ale jednocześnie nasz mózg dotlenia się, doznajemy olśnień, pojawiają się różne pomysły i często znajdujemy rozwiązanie trapiących nas problemów. Podobny efekt wywołuje medytacja. Podczas takiej sesji nasze ciało odpręża się, a przez umysł przewijają się różnorakie myśli.

Sztuką medytacji jest jedynie obserwowanie tych myśli. Regularna praktyka sprawi, że zaczniemy dostrzegać myśli, o których wcześniej nie mieliśmy zielonego pojęcia. Te proste sposoby warto zastosować w codziennym życiu i przekonać się jak olbrzymi wpływ na nasze życie ma rozwinięta kreatywność.

Co wpływa na kreatywność?