Czym jest Hip-Hop?

Kultura miejska i styl muzyczny zapoczątkowany przez Afroamerykanów w Nowym Jorku na początku lat 70-tych XX wieku. Na hip-hop wlicza się pięć filarów, na których silnie oparta jest struktura tego nurtu muzycznego, który stał się też zjawiskiem masowym i wszedł na stałe do kanonu kulturowego.

Do hip-hopu wlicza się rap, djing, b-boying oraz graffiti. Wszystkie te elementy powinna uzupełniać odpowiednia wiedza bez której nie mamy możliwości właściwego poznania tego stylu muzycznego, a czasami nawet błędne odczytanie. Muzyków hip-hopowych charakteryzuję odpowiedni ubiór, mowa oraz styl poruszania się. Dla wielu młodych ludzi są to wzory do naśladowania, ale z uwagi na to, że wielu z nich wywodzi się z biedy i miało wcześniej konflikty z prawem, nie koniecznie należy naśladować.

czym jest hip-hop dijing b-boying rap graffiti
czym jest hip-hop? dijing b-boying rap graffiti

Dla wielu z nich muzyka była tez jedynym sposobem, aby przetrwać najtrudniejsze okresy w życiu, z uwagi na to, że dosyć wcześnie tracili swoich bliskich.
Do dziś wielu ludzi zawdzięcza hip-hopowi to, że udało im się skończyć z różnymi nałogami, odnaleźli siebie i swoje miejsce w hierarchii społecznej. Sama muzyka hip-hopowa charakteryzuje się rytmiczną muzyką poprzez połączenie przeróżnych sampli oraz słów rymujących się ze sobą, przez co kawałki hip-hopowe wpadają w ucho słuchaczom i znajdują co raz większą rzeszę fanów. Hop-hop stał się dosyć niedawno zjawiskiem masowym.

Można spotkać ludzi z tego środowiska na każdym kroku, zarówno w szkole jak i w pracy. Obecnie nie ma chyba osoby, która nie potrafiła by zdefiniować fenomenu hip-hopu i czym tak naprawdę jest. Dla wielu jest to element życia codziennego, bez którego nie wyobrażają sobie życia, a muzyka stanowi ważną część życia ludzi. Hip-hop jest krytykowany pod wieloma względami, jednak nikt nie może podważyć tego jak wiele wniósł do świata muzyki i pozwoli na jego znaczny rozwój. Oprócz tradycyjnych strojów, powtarzających się bitów oraz ciągłych rymów w zdaniach, hip hop tworzy historię oraz opowiada o ludzkich problemach w życiu codziennym, a dzięki swojej prostocie trafia do szerokiej publiczności. Hip hop stał się niemal żywą legendą muzyki rozrywkowej.

Czym jest Hip-Hop?