Dźwięk budzika wpływa na zdrowie: które alarmy są bezpieczne

Ciągłe odkładanie alarmu źle wpływa na układ nerwowy i może wywoływać uczucie niepokoju. Jak się jednak okazało, poszczególne melodie na różne sposoby wpływają na nasze samopoczucie po przebudzeniu.
Naukowcy z Royal Melbourne University of Technology udowodnili, że ostre alarmy mogą zakłócać aktywność mózgu, w szczególności funkcje poznawcze i układ nerwowy.

Nieprawidłowe przebudzenie może spowodować słabą wydajność w ciągu pierwszych czterech godzin.

Jeśli zamiast alarmu umieścić melodyczną kompozycję, pomoże to stopniowo i skutecznie przejść do zdrowego stanu i pozostać przytomnym przez długi czas.
Specjaliści wymienili również przykładowe kompozycje, które pozytywnie wpływają na ludzkie ciało podczas przebudzenia. Te piosenki to Good Vibrations The Beach Boys lub The Cure’s Close to Me.

Według odpytywania, ludzie czuli się lepiej, gdy rano podczas przebudzenia nie słyszeli klasycznych ostrych dźwięków budzika, ale przyjemne melodie, które nastawili ich na dobry dzień i zdrowie.

Ale głośność sygnału lub czas jego trwania nie wpływały na bezwładność snu.

Podsumowując, nie próbujcie wybierać najgorszego dźwięku, aby się obudzić i wyłączyć budzik. Jest to szkodliwe dla układu nerwowego, mózgu i wydajności.

Dźwięk budzika wpływa na zdrowie: które alarmy są bezpieczne

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *