Kendrick Lamar zapowiada nowy album i zarazem “ostatni”

“There’s Beauty in Completion” taki tytuł będzie nosił nowy album Kendricka Lamara. Po ponad 4 letniej przerwie od wydania uznanej płyty DAMN raper postanowił pożegnać się również z wytwórnią TDE.

Kendrick Lamar zapowiada nowy album i zarazem ostatni

Ostatnim, czwartym albumem studyjnym rapera był uznany przez krytyków jak i słuchaczy album DAMN z 2017 roku. Album sprzedał się w ponad 603 000 sztuk egzemplarzy, oraz znalazł się na szczycie listy Billboard 200 już w pierwszym tygodniu. Niecałe trzy tygodnie później wszystkie utwory z płyty znalazły się również na liście Billboard Hot 100. Projekt zdobył również osiem nominacji do nagród Grammy 2019, oraz został uhonorowany platynową płytą przez RIAA.

Pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu raper ujawnił na swoich social media 20 sierpnia. Lamar po 17 latach współpracy z wytwórnią TDE pożegnał się z nimi w bardzo ciepłych słowach.

„Kiedy produkuję mój ostatni album TDE, czuję radość, że po 17 latach byłem częścią takiego kulturowego odcisku. The Struggles. The Success. I co najważniejsze, Bractwo. Niech Najwyższy nadal używa Top Dawg jako naczynie dla szczerych twórców, kontynuuję realizację mojego życiowego powołania” – mówi. „W dopełnieniu jest piękno. I zawsze wiara w nieznane. Dziękuję, że trzymasz mnie w swoich myślach. Modliłem się za was wszystkich. Do zobaczenia wkrótce”.

Na stronie internetowej Oklama.com, Kendrick szczegółowo opisał podróże w ciągu ostatnich czterech lat, oraz opowiedział o obecnych pracach nad najnowszym i “ostatnim projektem TDE”.

W sobotę 4 września potwierdziły się pracę nad nowym albumem. Do sieci trafiły obrazy o potwierdzeniu zarejestrowania utworów w The American Society of Composers, Authors and Publishers (ASCAP). Wydają się być tymi, które mają znaleźć się na najnowszym projekcie. Wymienieni wydawcy utworów to Hard Working Black-Folks Inc, Top Dawg Entertainment, oraz Warner Chappel Music Group.

Nazwy zarejestrowanych utworów:

 1. Comfortable,
 2. Director,
 3. Fighter Thief In The Night,
 4. Fade To Black,
 5. Erika Kane,
 6. Before The Hangman’s Noose,
 7. End Of The Line,
 8. Of Paupers And Poets,
 9. Believe,
 10. Fell For You,
 11. Driving Down The Darkness

Póki co niestety nie znamy konkretnej daty premiery najnowszego projektu.

Może Ci się również spodoba