Kim jest Yung Adisz?

Pomimo młodego wieku Yung Adisz wyrósł obecnie na jednego z najpopularniejszych twórców polskiego rapu.
O jego popularności świadczy chociażby fakt, że wideoklip do utworu pt. “witam w podziemiach” został od chwili umieszczenia go w serwisie YouTube w grudniu 2018 r. ponad milion razy. Teksty jego piosenek charakteryzują się dosadnością i różnorodnością tematów. Często porusza tematykę narkotyków, alkoholu, seksu oraz zarabiania pieniędzy ( czego przykładem jest chociażby utwór pt. “1000 papierosow”).

Teledyski Adisza wyróżniają się surową stylistyką i częstymi nawiązaniami do lat 90. XX w., na przykład w pokazywaniu gadżetów z tamtych czasów (gameboy i odtwarzacz kaset video pokazane w teledysku “witam w podziemiach” lub wykorzystanie brzmień w piosence “MORTAL KOMBAT”, które były podobne do tych wykorzystanych w kultowej grze komputerowej dekady 1990-2000. Należy do grupy WIFIKLAN, z którą wydał EPkę “WIFI KLAN VOL.1”. Oprócz niego do WIFIKLAN-u należą artyści o pseudonimach: mlodytosiek i gottastral. Oprócz EPki trójka raperów stworzyła utwór “500 plus”, którego tytuł nawiązuje do sytuacji politycznej w Polsce.

Dzięki bezpośredniości tekstów, oryginalnej stylistyce grafik ilustrujących każdy utwór (charakteryzują się prostotą i oryginalnością) szybko zdobywa popularność wśród młodzieży. Najprawdopodobniej artysta dalej będzie rozwijał swoją twórczość oraz próbował nowej tematyki, co poszerzy bazę jego fanów oraz zaprowadzi go na szczyt sławy.

Kim jest Yung Adisz?

3 thoughts on “Kim jest Yung Adisz?”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *