Marakasy

Marakasy to instrument muzyczny z klasy grzechotek, zawsze są używane dwa podczas gry. Dźwięk jest pozyskiwany dzięki zmiennemu potrząsaniu raz jedną raz drugą grzechotką.

Marakasy

Marakasy wywodzą swoją historię z Ameryki Środkowej oraz Ameryki Południowej. Na początku były stosowane w celach religijnych lub mistycznych. Ich specyficzny, szeleszczący dźwięk tworzył magiczny nastrój. W niektórych częściach Ameryki na grzechotkach mogły grac tylko niewiasty. Na nasz kontynent trafiły dopiero w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Ich spokojny, piękny głos, który jest bardzo przyjemny dla ucha. Jest też wykorzystywany w różnych działach muzyki. Znalazły swoje zastosowanie w muzyce latynoskiej, jazzowej oraz artystycznej. Możemy je także wykorzystać w muzyce tanecznej takiej jak cza-cza, rumba czy mamba.

Technika gry na marakasach wcale nie jest taka prosta. Gra na marakasach to wykonywanie jednostajnych ruchów ósemkowych lub innych figur rytmicznych. Oczywiście możemy też grać na marakasach trzymając je w pozycji pionowej, jednocześnie wykonując ruchy kołowe. Inny dźwięk otrzymamy, gdy będziemy lekko uderzać palcem w powierzchnię marakasu oraz w tym samym czasie zdecydowanie nimi potrząsać. Ten ciekawy instrument muzyczny dzięki swoim kształtom i dźwiękom jest instrumentem bardzo często wykorzystywanym we wszelakiego rodzaju przedszkolach i szkołach. Młodzi ludzie bardzo lubią na nich grać, gdyż oprócz ciekawego brzmienia dostarczają sporej porcji ruchu potrzebnego, aby móc potrząsać grzechotkami.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x