Przejdź do treści

Muzyka 8D – Co to jest i czym jest?

Zastanawiałeś się kiedyś, czym jest muzyka 8D? Coraz częściej można spotkać się z muzyką w tej technologii na różnych platformach muzycznych. Jaka jest różnica pomiędzy tą standardową?
Jaka jest różnica pomiędzy muzyką 8D, a tą standardową?

Muzyka 8D to inaczej dźwięk przestrzenny, lub dźwięk wielokanałowy. Jeszcze przed technologią 8D, królował popularny do dziś dźwięk 3D, który jest stosowany w salach kinowych, kinach domowych, oraz konsolach wideo. Różnica pomiędzy nimi jest dość oczywista. Jest to po prostu nowsza technologia. Podobnie kiedyś było z nośnikami danych – DVD, które wyparło na rynku CD, ponieważ było większej pojemności.  Czym jest muzyka 8D? Muzyka 8D pozwala nam kosztować się większymi doznaniami. Słuchając jej mamy wrażenie, że muzyka jest dookoła nas samych. Dźwięk uzyskany w tej technologii powoduje, że nasze uszy odbierają je w sposób, gdybyśmy sami uczestniczyli w koncercie na żywo.  Dźwięk “odbija się” z lewego ucha do prawego, wywołując efekt dość realistyczny i bardziej ekspresywny, co uniemożliwiał nam wcześniej standardowy sposób odbierania muzyki.

Jak doświadczyć muzyki 8D?

Przykładów jest wiele, a z racji, że jest to blog o muzyce trap za przykład wziąłem mojego ulubionego wykonawce. Do uzyskania tego efektu wystarczą nam zwykłe słuchawki, ewentualnie bardzo dobre głośniki.  Muzyka 8D z roku na rok staje się coraz to bardziej popularna. Bardzo dużo muzyki w tej technologii można znaleźć na popularnej platformie Youtube.

 

Muzyka 8D – Co to jest i czym jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *