Pochodzenie rapu


Każdy z nas słyszał kiedyś utwory hip – hopowe. Nie każdemu przypadły jednak one do gustu. Czasami zraża ich ostry, nieraz wulgarny język. Nie zastanawiamy się skąd muzyka ta w ogóle się wzięła. Warto wspomnieć, że rap wywodzi się od czarnoskórych mieszkańców Bronxu, czyli jednej z biedniejszych dzielnic Nowego Yorku. Dzielnica ta cechowała się duża przestępczością i porachunkami gangsterskimi. Z czasem wymyślono rywalizację za pomocą hip – hopu i breakdancu przez co być może przestępczość nieco spadła. Rap szybko przeniósł się także do innych krajów, chociaż jego największą kolebką pozostała Ameryka.

To właśnie amerykańscy raperzy odnieśli największy sukces i są rozpoznawani na całym świecie. Hip – hopowcy z innych krajów raczej działają na krajowym rynku. Hip – hop rozwija się także lokalnie za pośrednictwem grup młodzieżowych, dla których jest on pewnym sposobem na życie. Dzięki temu mają coś, czym mogą się zająć przez co omijają liczne pokusy tego świata. Rap jest muzyką specyficzną ale niewątpliwie ma swoich fanów. Rap w Polsce jak wiemy, nie pojawił się bardzo szybko i nie przyszedł on do nas najwcześniej. Przyznać trzeba, że zanim dotarł do Polski, miał on jeszcze wiele spraw do załatwienia, co jest oczywiście rozpowszechnieniem się w tych państwach, do których właśnie przybył.

Wiadomo również, że znacznym stał się on tak powszechnym i znanym wokół, musiał się on bardzo starać i męczyć, jest to oczywiście tylko przenośnia, jednak słowa te doskonale odwzorowują nazwy tych cech. Warto cieszyć się z tego, że prędzej czy później dotarł on do nas i po tak długim czasie zawirował w wielu sercach. To z nim wiążą się bardzo ciekawe, jednak czasami straszne i bardzo sadystyczne. Wiele raperów poświęciło dla niego swoje życie, dlatego też mowa tu o wielkich emocjach i miłości do wykonywanego zawodu.

Tak właśnie powinno być, raper powinien kochać to co robi, jednak gdyby było inaczej, wszystko straciło by sens i kawałki przez niego nagrywane nie były by tak doskonałe jak do tej pory. Rap to bardzo ciekawa i interesująca muzyka, która w pełni odwzorowuje życie niejednego z nas, dlatego też posiada ona w sobie ukryty sens, który odnaleźć zostaje nam, jako słuchaczom.

Pochodzenie rapu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *