Podcast studio: microphone and computer.

Podcasty zyskują na popularności

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować rosnącą popularność podcastów. Tematy są różnorodne – od rozrywki, przez naukę, aż po poradniki. Jakie są zalety słuchania podcastów?

Podcast studio: microphone and computer.

Przede wszystkim, twórcy mogą skupić się jedynie na tym, co chcą przekazać światu. Nie ma konieczności dopracowywania scenerii, kreowania wizerunku – to słowa mają tu największe znaczenie. Dzięki temu założyciele podcastów mogą przeznaczyć cały swój czas na to, co najważniejsze.

A co zyskują słuchacze? Podczas słuchania podcastów, mogą zajmować się innymi rzeczami, jak sprzątaniem, czy uprawianiem sportów. Mogą z nich korzystać, czekając w kolejce do lekarza, w autobusie, czy na lotnisku. Poza tym, dzięki temu, że mają do dyspozycji jedynie dźwięk. Nie rozpraszają ich żadne obrazy, więc mogą skupić się na skondensowanej wiedzy, informacjach, które są im przekazywane.

Ponadto, wiele osób zamiast czytać woli oglądać filmy lub właśnie słuchać – to bardzo wygodne rozwiązanie. Można powiedzieć, że podcasty to powrót do przeszłości – do czasów, kiedy bardzo popularne były audycje radiowe i to właśnie radio było głównym źródłem informacji o wydarzeniach ze świata. Dzisiaj mamy to udogodnienie, że możemy słuchać czego chcemy, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Podcasty to skarb dzisiejszych czasów i na pewno warto z tego skarbu korzystać.

Podcast studio: microphone and computer.
Podcasty zyskują na popularności

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *