Spodek w Katowicach

 

Katowice spodek

Na terenie województwa śląskiego nie można narzekać na brak ciekawych budynków. W gronie tych perełek architektury, którym warto się uważniej przyjrzeć w czasie wycieczki po stolicy tego województwa, znajduje się słynny Spodek. Ta hala to symbol Katowic oraz miejsce wielu ważnych wydarzeń artystycznych i sportowych. Ta budowla to jedna z turystycznych wizytówek, jakimi mogą się pochwalić Katowice.

Jakie czynniki decydują o jej wyjątkowości? Spodek może się pochwalić ciekawą lokalizacją. Bliskość ronda i takich obiektów, jak Superjednostka czy Pomnik Powstańców Śląskich sprawia, że jest on doskonale widoczny. Bliskość rynku oraz nowoczesnej strefy kultury jest kolejnym walorem, jakim może się pochwalić ten obiekt. Spodek, wznoszony na przełomie lat 60 i 70 XX wieku, jest też znany ze swego kształtu. Wygląda on niczym latający talerz, który zaskakuje dodatkowo swoimi rozmiarami. Wiadomo, że we wnętrzu tej potężnej hali może się zmieścić nawet 11 tysięcy widzów. Taka pojemność sprawia, że w Spodku organizowane są zarówno ważne wystawy, jak i wydarzenia sportowe.

Prym wiodą tu jednak koncerty, które przyciągają do Spodka miłośników muzyki i dobrej zabawy z całego województwa. A że wśród zapraszanych tu gości nie brak gwiazd o międzynarodowej sławie, popularność takich imprez nie powinna być dla nikogo większym zaskoczeniem.

Może Ci się również spodoba