Sposób na relaks- muzykoterapia

Po całym dniu stresujących wyzwań i ciągłego „wyścigu szczurów” usiądź wygodnie w miękkim fotelu lub połóż się na kanapie. Włącz muzykę, która w tej chwili pomoże Ci się odprężyć.

Być może wybierzesz ballady, poezję śpiewaną, a może Twój wybór padnie na utwory medytacyjne. To nie istotne. Najważniejsze, by odpowiadała Twoim upodobaniom i wpływała uspokajająco na cały Twój organizm.
Muzyka tak właśnie działa. Jest udowodnione naukowo, że jej słuchanie wpływa na ludzkie ciało i umysł. W zależności od jej charakteru również reakcje są różne. Bardziej energetyczne piosenki podnoszą ciśnienie krwi, pobudzają, przyspieszają bicie serca, dodają energii, mobilizują, zwiększają koncentrację. Z kolei utwory spokojniejsze pomagają się wyciszyć, zebrać myśli, zapomnieć o stresie i aktualnych problemach, uspokoić tętno odciążyć umysł. Korzyści pojawiają się tak w sferze emocjonalnej, jak i duchowej oraz cielesnej. Muzykoterapia ma zbawienny wpływ na każdą sferę ludzkiego istnienia. Wykorzystanie jej w swoim czasie wolnym, ale również w pracy, może przynieść wymierne korzyści.

Sposób na relaks- muzykoterapia