Taco Hemingway


Taco Hemingway, właściwie Filip Tadeusz Szcześniak – polski raper oraz autor tekstów. Urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze.

Swoje utwory zaczął nagrywać już w 2011 roku, lecz bardziej rozpoznawalny stał się trzy lata później po wydaniu minialbumu po polsku pod tytułem “Trójkąt Warszawski”. Rozgłos jaki przyniosła mu płyta, umożliwił raperowi dołączenie do wytwórni Asfalt Records. Muzyk podczas swojej dotychczasowej kariery sprzedał ponad 240 tysięcy płyt. Czyni go to jednym z najlepiej sprzedających się raperów w Polsce.

Taco Hemingway wydał dotychczas cztery albumy studyjne, oraz sześć minialbumów. Za sobą ma również pięć tras koncertowych.

Styl muzyczny rapera jest bardzo różnorodny, zarówno co do tematyki jak i melodii. Podczas pisania swych tekstów Taco Hemingway zwraca uwagę sylabizm, rymy potrójne oraz poczwórne. Jego albumy są spójne tematycznie. Gatunki muzyczne, w których się obraca to rap, trap, pop oraz alternatywny hip-hop.

Artysta znany jest z tego, iż rzadko udziela się medialnie. Został niejednokrotnie nagrodzony, lecz nigdy nie zjawił się po odbiór nagród. Dotychczas nie udzielił również wywiadu przed kamerą, jedynie kilka wywiadów radiowych. Jego płyty można pobrać za. darmo z oryginalnej strony internetowej rapera.

3 thoughts on “Taco Hemingway”

  1. Pingback: Ewolucja polskiego hip-hopu na przełomie dekad - Trapoffice.pl

  2. Pingback: Weterani polskiego rapu, którzy po dziś dzień dominują na scenie - Trapoffice.pl

  3. Pingback: #hot16challenge2 - dlaczego jest to akcja o gigantycznym rozmachu? - Trapoffice.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *