Taco Hemingway


Taco Hemingway, właściwie Filip Tadeusz Szcześniak – polski raper oraz autor tekstów. Urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze.

Swoje utwory zaczął nagrywać już w 2011 roku, lecz bardziej rozpoznawalny stał się trzy lata później po wydaniu minialbumu po polsku pod tytułem “Trójkąt Warszawski”. Rozgłos jaki przyniosła mu płyta, umożliwił raperowi dołączenie do wytwórni Asfalt Records. Muzyk podczas swojej dotychczasowej kariery sprzedał ponad 240 tysięcy płyt. Czyni go to jednym z najlepiej sprzedających się raperów w Polsce.

Taco Hemingway wydał dotychczas cztery albumy studyjne, oraz sześć minialbumów. Za sobą ma również pięć tras koncertowych.

Styl muzyczny rapera jest bardzo różnorodny, zarówno co do tematyki jak i melodii. Podczas pisania swych tekstów Taco Hemingway zwraca uwagę sylabizm, rymy potrójne oraz poczwórne. Jego albumy są spójne tematycznie. Gatunki muzyczne, w których się obraca to rap, trap, pop oraz alternatywny hip-hop.

Artysta znany jest z tego, iż rzadko udziela się medialnie. Został niejednokrotnie nagrodzony, lecz nigdy nie zjawił się po odbiór nagród. Dotychczas nie udzielił również wywiadu przed kamerą, jedynie kilka wywiadów radiowych. Jego płyty można pobrać za. darmo z oryginalnej strony internetowej rapera.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. 16 stycznia, 2020

    […] dosłownie każdy album, niezależnie od jego jakości. Dekadę później artyści tacy jak Ras czy Taco Hemingway otworzyli polski rap na nieco nowe brzmienia oraz światopoglądy – muzyka ta bez cienia […]

  2. 24 kwietnia, 2020

    […] dla młodych talentów. Wojtkowi wiele zawdzięczają takie postaci jak Quebonafide, PRO8L3M, Taco Hemingway czy wszyscy członkowie popularnej grupy hip-hopowej HiFi Banda. Zasługi Sokoła dla rozwoju […]

  3. 5 maja, 2020

    […] kilku pierwszych dniach akcji miało miejsce pierwsze wydarzenie na większa skalę – oto Taco Hemingway wpłacił na zbiórkę aż sto tysięcy polskich złotych, niejako wjeżdżając tym samym na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version