Tolerancja dla raperów

Tolerancja jest ostatnio hasłem często używanym, jednak nadal rzadko stosowanym. A stosować możemy je w każdej dziedzinie życia. Można się  tutaj odnieść także do różnych kultur, ale nie wynikających z odmienności narodowościowych. Za swego rodzaju kulturę niszową uznać można hip – hop. Nie jest to tylko gatunek muzyki, ale przede wszystkim styl życia, myślenia i działania.

Raperzy są zazwyczaj młodymi ludźmi, którzy za pomocą muzyki i tańca wyrażają swój bunt, swoje zdanie, poglądy, uczucia zarówno pozytywne jak i negatywne. Hip – hopowcy posługują się własnym slangiem, mają specyficzny styl ubierania się, dlatego bez oporu można powiedzieć, że jest to ich sposób na życie. Nie da się ich nie zauważyć, ponieważ swym wyglądem wyróżniają się z tłumu. Warto więc tolerować taką odmienność, która w niczym nam nie zagraża.

Raperzy zasługują na szacunek i uznanie ponieważ potrafią stworzyć coś, na przekór wszystkim i nie poddają się po pierwszej porażce. Wykażmy się więc tolerancją wobec wszystkich odmiennych kultur, ponieważ na to zasługują. Raper to osoba, która została powołana do wykonywania danego zawodu, którym jest właśnie tworzenie muzyki. Wielu z nas może wydawać się, że jest to wręcz banalne i każdy z nas chciałby pracować w ten sposób a przy okazji zgarniać naprawdę bardzo dużą kasę.

Jest to jednak ogromny błąd, który mieści się w głowie niejednego z nas. prawdziwy i profesjonalny raper tworzy swą muzykę nie tak naprawdę dla pieniędzy, jak w naszym przypadku robi to Tede, tylko ma być to muzyka z przeżyć i doświadczeń życiowych. Są to jednak najczęściej przykre oraz bardzo poważne sytuacje, o których opowiada w swym kawałku raper. Bardzo znanym i cenionym polskim raperem jest bezsprzecznie Peja, który to puścił w świat masę kawałków i wszystkie z nich wariowały w ludzkich sercach. Potrafi robić on spokojne kawałki, jednak w jego utworach przeważają te, które nagrywane są z większą dawką emocji i czasami agresji, jednak nie w złym tego słowa znaczeniu.

Poza nim jest jeszcze wielu dobrych raperów, którzy to również zasługują na szacunek, jednak on jest najbardziej znanym i popularnym wśród polskiej młodzieży, bo tak naprawdę ta muzyka jest przeznaczona właśnie dla nich.

Tolerancja dla raperów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *