Zalety fotografii mobilnej

Mimo tego, że urządzenia mobilne wyposażane są w coraz lepsze aparaty fotograficzne, wielu wciąż nie uważa telefonów komórkowych za narzędzia do prawdziwej fotografii. Zdjęcie jedzenia, selfie, czy pamiątki z wakacji wydają się być jedynymi zastosowaniami, w których fotografia mobilna się sprawdza.

Praktyka pokazuje jednak, że takie podejście jest raczej pozbawione sensu. Okazuje się, że w większości sytuacji nie potrzeba aparatu o ogromnej matrycy i z półmetrowym obiektywem, żeby zrobić dobre zdjęcie.

Oczywiście, nie zrobimy telefonem pięknego ujęcia stalagmitu w ciemnościach wapiennej jaskini, ale przez większość codziennego życia aparat w komórce będzie nam w zupełności wystarczał. Mało tego, na międzynarodowych konkursach fotografii mobilnej prezentowane są prace na tyle dobre, że nie powstydziliby się ich poważni fotografowie. Możliwe, że w najbliższej przyszłości aparaty w telefonach wyewoluują na tyle, że klasyczne lustrzanki staną się domeną jedynie bardzo hermetycznych dziedzin fotografii, takich jak na przykład fotografia studyjna.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o